Naszyjnik z Aurorą
Tagliamonte - szkło Weneckie
Naszyjnik z Aurorą
całkowita długość zawieszki - 66mm
srebro 925 złocone 18K
Długość łańcuszka 45cm
lapis lazuli
Tagliamonte - szkło Weneckie
Naszyjnik z Aurorą
całkowita długość zawieszki - 66mm
srebro 925 złocone 18K
Długość łańcuszka 45cm
lapis lazuli
Od czasów starożytnych człowiek przywiązywał do szkła niemal mistyczną uwagę, przypisując temu przezroczystemu materiałowi coś magicznego i nadprzyrodzonego. Legendarni magowie potrafili przepowiadać przyszłość, wpatrując się w kryształową kulę, chemicy i alchemicy badali pryzmaty w poszukiwaniu kamienia, który zamieniłby metal w złoto. Do dziś pracownie szkła Murano przedstawiają te same sceny mitologiczne, które inspirowały starożytnych.
Początki sztuki dmuchania szkła w Wenecji sięgają czasów sprzed pierwszego tysiąclecia. Do dnia dzisiejszego nie zmieniła się technologia produkcji szkła w warsztatach Murano, a nowa technologia jest widoczna tylko w drobnych szczegółach.
Mitologiczne greckie i rzymskie postacie ożywione w weneckich rzeźbach ze szkła i złota Tagliamonte.
Kamee ze szkła weneckiego są nieprzerwalnie produkowane od IIw pne
Dziś produkcja szkła weneckiego osiągnęła szczyt doskonałości, a wyroby ze szkła Weneckiego są znane na całym świecie ze swojej jakości i formy.
Jeden z najpopularniejszych antycznych motywów rzymskich klejnotów przedstawia „Rydwan Aurory”. Bogini Aurora prowadzi słoneczny rydwan. W mitologii grecko-rzymskiej jest uosobieniem świtu. W dziełach sztuki przedstawiana jest jako młoda kobieta idąca szybko z młodzieńcem w ramionach lub wynurzająca się z morza w rydwanie zaprzężonym w skrzydlate konie. Ponieważ jest boginią, która rozdzielała poranną rosę, czasami trzyma w ręku dzban.
Uwaga: Ze względu na ręcznie dmuchany charakter szkła weneckiego mogą występować małe pęcherzyki powietrza.